European Spin Gym


Preventivně rehabilitační cvičení ke zlepšení držení těla, posílení trupového svalstva a zlepšení funkce páteře.
       

  • žádná choreografie
  • Posilovací a protahovací cvičení pro páteř a trupové svalstvo
  • Škola zad
  • Neklade nároky na koordinaci a aerobní vytrvalost
  • Zlepšení držení těla a zmírnění či úplné odstranění chronických bolestí zad do 3-4 týdnů pravidelného tréninku

ESG® působí preventivně - předchází bolestem zad a degenerativním onemocněním páteře, ale také rehabilitačně - při již stávajících bolestech zad, vadném držení těla, stavům po úrazech, ústřelech a výhřezech meziobratlových plotének pomáhá k obnovení funkce páteře, posílení trupového svalstva a znovunabytí zdraví.

Filosofie "Save your healthiness" - tedy zachraňte své zdraví se vztahuje především na oblast páteře a trupu, jejichž správná funkce hraje jednu z nejvýznamnějších rolí pro pocit plného zdraví a zachování kvality života. Vyzívá klienty k tomu, aby vzali své zdraví do vlastních rukou a spolu s ESG® se sami podíleli na zlepšení a udržení svého zdraví.

ESG® není jen prostým posilováním zádových svalů. Cviky nutí i vaše nejmenší svaly a jejich úpony podél páteře pracovat a převzít svou funkci ochranného pilíře po celé její délce. Napomoci tak odlehčení meziobratlových plotének a zaujmutí přirozeného postavení meziobratlových kloubů a tím i celé páteře. Díky intenzivnímu cvičení dochází ke zcitlivění vnímání oblasti páteře a ke změně jejího postavení i v každodenním životě. Mobilizační cvičení zdokonalují uvědomování si jednotlivých úseků páteře a zlepšení pohyblivosti se pak projeví v předcházení blokád meziobratlových kloubů a chronicky se vracejících bolestí zad.

Koncept je sestaven tak, aby podporoval přirozenou pohyblivost, veškeré cviky jsou zcela zdravotně nezávadné. ESG® je v sousedním Německu proplácen zdravotními pojišťovnami jako rehabilitační cvičení.ESG® je vhodný pro každého zdravého člověka, bez omezení věku.
Cvičení není vhodné při jakýchkoli akutních onemocněních.
Pomáhá preventivně předcházet bolestem v oblasti páteře - 1x týdně.
Působí rehabilitačně po již uzdravených zraněních v oblasti páteře a při chronických onemocněních páteře - 2x týdně.

TRX Osobní tréninky Cvičení pro seniory Body a step Bodyforming

Cvičení TRX

TRX® se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX®.

Nabídka osobních tréninků

Tréninkový plán Vám sestavíme na základě věku, kondice, ale i časových a finančních možností.

Nabídka pro seniory

Pestré zdravotní a kondiční cvičení i pro seniory se zdravotními problémy.

Cvičení bosu a stepu

BOSU je specificky navrženo, aby pomohlo dosáhnout rovnováhu mezi svalovými systémy posturálních a fázických řetězců rychleji, bezpečněji a kompletněji než jakékoliv jiné tréninkové zařízení.

Bodyforming

Komplexní cvičení zaměřené na rovnoměrné formování a zpevnění celé postavy. Bodyforming se zaměřuje na posílení ochablých a protažení zkrácených svalů.